У ДРОГОБИЧІ ВІДБУВСЯ «ДЕНЬ НАУКИ-2026»

«ДЕНЬ НАУКИ-2026» ЗІБРАВ УЧНІВ, ОСВІТЯН ТА НАУКОВЦІВ ОБЛАСТІ.

ЗАХІД ПРОВЕЛИ У ЛЬВІВСЬКОМУ АКАДЕМІЧНОМУ ОБЛАСНОМУ МУЗИЧНО-ДРАМАТИЧНОМУ ТЕАТРІ ІМ. ЮРІЯ ДРОГОБИЧА. ЙОГО ОРГАНІЗУВАВ ОБЛАСНИЙ НАУКОВИЙ ЛІЦЕЙ. ПОДІЯ СТАЛА ПІДСУМКОМ НАВЧАЛЬНОГО РОКУ ТА МАЙДАНЧИКОМ ДЛЯ ДЕМОНСТРАЦІЇ НАУКОВИХ ДОСЯГНЕНЬ ЛІЦЕЇСТІВ.

Участь у заході взяли представники місцевої влади, освітньої та академічної спільноти, зокрема міський голова Тарас Кучма, директор департаменту освіти і науки Львівської ОВА Олег Паска, ректор Львівського національного університету ім. Івана Франка Роман Гладишевський, депутат Львівської обласної ради Сергій Оленич, ректорка Дрогобицького державного педагогічного університету Валентина Бодак, а також депутати та освітяни регіону.

Під час урочистостей нагородили учнів, які у 2026 році здобули перемоги на всеукраїнських і обласних конкурсах та олімпіадах. У ліцеї відзначають, що системна робота з науково-дослідницькою діяльністю дає стабільні результати – учні демонструють високий рівень підготовки та здобувають призові місця на конкурсі-захисті Малої академії наук.

Після офіційної частини відбулася науково-практична конференція. Ліцеїсти представили власні дослідження під час пленарного засідання та в тематичних секціях, обговорювали актуальні наукові питання та презентували інноваційні проєкти.

Захід засвідчив, що попри виклики часу, молодь Дрогобиччини активно розвивається у науковій сфері та формує потенціал для майбутнього розвитку країни.

Інформаційна довідка про КЗ ЛОР «Обласний науковий ліцей»

Науковий ліцей обласного підпорядкування у Дрогобичі функціонує з серпня 2023 року, його очолює Ольга Заяць. Заклад об’єднує талановитих учнів з різних куточків не лише Львівщини – тут навчаються й учні з різних областей України. Ліцеїсти стабільно демонструють високі результати на освітній ниві – як на конкурсах, так і під час складання національного мультипредметного тесту.

У ліцеї навчається понад 280 учнів, освітній процес забезпечують 35 педагогів, серед яких п’ятеро – кандидати наук.

Рівень підготовки випускників підтверджують результати НМТ-2025: участь у тестуванні взяли 102 випускники. У загальноукраїнському рейтингу заклад посів 117 місце серед 6563 шкіл, а в межах Львівської області – 23 місце. П’ятеро випускників отримали по 200 балів з математики, 99% продовжили навчання у закладах вищої освіти.

Наукова діяльність є обов’язковою частиною освітнього процесу: кожен учень виконує індивідуальну дослідницьку роботу в межах Наукового товариства. Ліцеїсти стабільно демонструють високі результати в конкурсах Малої академії наук України. У 2025 році вони здобули 28 призових місць на обласному етапі конкурсу-захисту та чотири нагороди на всеукраїнському рівні. Троє учнів стали стипендіатами Президента України.

Окрім цього, учні ліцею регулярно виборюють перемоги та призові місця в обласних олімпіадах, предметних турнірах і науково-технічних конкурсах.

Освітня модель ліцею поєднує академічну підготовку з системною науковою роботою та орієнтацією на практичний результат.

Підготувала Віра ЧОПИК

Новина опублікована: 15-Тра-2026

Увійти

Зареєструватися

Скинути пароль

Будь ласка, введіть ваше ім'я користувача або ел. адресу, ви отримаєте лист з посиланням для скидання пароля.