Колядують ветерани

{mosimage}Різдво Христове – велике родинне свято, час духовного піднесення.
7 січня у приміщенні Стрийської спілки ветеранів Афганістану зібралися активісти організації, щоб пройти з колядою по помешканнях своїх бойових побратимів.


Різдво Христове – одне з найвеличніших свят і є чи не найбагатшим та щедрим на початку року. Вже стало доброю традицією відвідувати з вісткою про народження Христа учасників бойових дій в Афганістані та родини загиблих.

Тож, 7 січня, у приміщенні Стрийської спілки ветеранів Афганістану зібрались члени спілки, щоб пройти з колядою до своїх бойових побратимів. Разом з головою спілки Мироном Заплатинським у коляді взяли участь: М. Білинський, І. Дубів, І. Равлінко, В. Микитчин, М. Хорощак, І. Федоришин, Р. Кіндратишин, В. Космик, О. Каленюк та О. Климух.


{mosimage}До слова, вже не перший рік Олег Каленюк з села Клюки Дубнівського району Рівненської області супроводжує та радує колядників нашої спілки своїм чудовим тенором під звуки акордеону «Вельтмейстер». Допомагає йому на тамбурині Володимир Космик – керівник гурту «Шураві».


Відкрив свій талант та грає на трубі – Орест Климух. Колядники відвідали родини В. Космика, В. Карпової-Пак, І. Дубіва та його батьків, М. Білинського, О. Климуха, М. Заплатинського. Свій автомобіль, як завжди, надав для коляди І. Федоришин.


А 8 січня коляда пролягала теренами славної народними традиціями Сколівщини та завітала до родинної оселі Ігоря Равлінки у с. Нижнє Синьовидне, де стриян радо зустріла мати Ігоря – Ольга Григорівна та його родина. Ольга Григорівна гарно завіншувала, пригостивши всіх різдвяними смаколиками.


Не оминули спілчани родинну оселю учасника бойових дій, бойового побратима у селі Тухля – Плечія Євгена Васильовича. Сколівські Бескиди завжди відкривають теплі обійми та охоче зустрічають гостинністю стриян-«афганців». З дякою за теплу зустріч і побажаннями веселих свят родинам Сколівщини, повертались з колядками на Стрийщину. У Стрию відвідали оселі М. Хорощака, І. Равлінки та батьків В. Микитчина, що мешкають у районі Нового Світу.


{mosimage}9 січня, у свято Первомученика Стефана, спілчани відвідали родину загиблого Василя Фіцика у селі Стрілків. Колядників зустріла і сумна, і весела мати Василя – п. Розалія Фіцик. Вона щиро подякувала за коляду. Сумно, бо немає її сина між колишніми «афганцями». У коляді взяли участь: М. Заплатинський, П. Романчук, Р. Кіндратишин, В. Космик, О. Каленюк, І. Федоришин.


Далі дорога пролягла засніженими стежками у село Сихів, де колядники відвідали батьків загиблого Володимира Гадяка – п. Анну та п. Федора. На останок відвідали родинну оселю нашого побратима та керівника гурту «Шураві» Володимира Космика у смт. Дашава, де зібралася уся його велика родина – мати Стефанія Йосафатівна, брат Ігор з дружиною, його дружина Леся з синами та невісткою. Колядували та віншували до пізньої ночі.


Голова Стрийської спілки ветеранів Афганістану Мирон Заплатинський, рада спілки, щиро вдячні родинам бойових побратимів та сім’ям загиблих за гостинність.Окрема подяка нашим музикам — Володимиру Космику, Олегу Каленюку, Оресту Климуху та нашому водію І. Федоришину.


Вітаємо всіх краян з Різдвом Христовим! Зичимо всім здоров’я, щастя, довголіття та благополуччя! Хай Вифлиємська зірка світить нам всім довгі-довгі роки!


Христос Рождається! Славімо Його!


Роман Кіндратишин, секретар Стрийської спілки ветеранів Афганістану. Фото автора

Новина опублікована: 21-Січ-2011

Увійти

Зареєструватися

Скинути пароль

Будь ласка, введіть ваше ім'я користувача або ел. адресу, ви отримаєте лист з посиланням для скидання пароля.