Міліційна хроніка за тиждень
Сорокасемирічна мешканка м.Стрия вирішила купити будинок. Цілою родиною довго вивчали ринок збуту нерухомості по місту, аж поки свої послуги у пошуку житла не запропонувала місцевий ріелтор.
Сорокадворічна пані відразу підійшла до того питання по-діловому, вивчила запити покупців та показала будинок, який сподобався цілій сім’ї, адже він відповідав усім їхнім вимогам, та й ціна їм «по-кишені».
Ріелтор пояснила, що власниця будинку, який продавався, проживає в Закарпатській області, тому вона представляє її інтереси та пообіцяла, що в місячний термін оформить всі необхідні документи для купівлі-продажу нерухомості, взявши завдаток в сумі 8 тисяч доларів США.
Коли пройшов місяць, покупці почали постійно дзвонити до ріелтора, а вона тягнула час, придумуючи все нові і нові причини, які, ніби-то, перешкоджають нотаріальному оформленню житла. Занепокоєні покупці вирішили дізнатись телефон власниці будинку та вияснити причину затримки оформлення покупки.
Власниця будинку повідомила їм, що дійсно хоче продавати будинок і вже має покупців, а про вказаного ріелтора вперше чує. Ошукані покупці звернулись по допомогу до міліції. Правоохоронці з’ясували, що горе-ріелтор уже витратила отриманий завдаток на оплату навчання своєї дитини у ВНЗ і повертати гроші клієнтам не збиралась.
По даному факту уже порушили кримінальну справу.
У кінці вересня 2010 року в чергову частину Стрийського міського відділу міліції із письмовою заявою звернувся двадцятивосьмирічний місцевий мешканець про те, що до нього в підсобне приміщення проникла невідома особа, яка викрала металеві держаки для ринви, 3 трансформатори для телевізорів, а також металеву хвіртку, яка знаходилась при вході в город, де розташоване дане підсобне приміщення. Матеріальні збитки, завдані заявнику, становлять 860 гривень.
В ході проведення профілактично-розшукових заходів правоохоронці встановили, що дану крадіжку вчинив двадцятирічний мешканець м.Стрия, раніше двічі судимий за грабіж та нанесення умисних тілесних ушкоджень середньої тяжкості.
Молодик ніде не працює, проживає з матір’ю, перебивається тимчасовими заробітками. Оскільки має досвід кримінального минулого, то і не гребує, порушивши закон, щось заробити. Цього разу, для різноманіття, хлопець вирішив вкрасти чуже майно.
Як розповів сам затриманий, в той же день з накраденим він попрямував у металоприйомний пункт, де і здав металеву хвіртку та держаки для ринв, виручивши за це гроші. А от трансформатори йому не знадобились, тому він їх викинув по дорозі.
По даному факту працівники міліції порушили кримінальну справу.
До Стрийського міського відділу міліції із заявою звернувся шістдесятидев’ятирічний місцевий мешканець про те, що у період з 25.10.2010 року по 05.11.2010 року невідомі викрали металевий гараж, який належав йому та знаходився у м.Стрию, завдавши йому матеріальних збитків на суму 20 000 гривень.
25.10.2010 року чоловік приїхав до гаража, щоб навести там порядок, повикидати непотрібні речі. Але яке було його здивування, коли, приїхавши через 10 днів, він застав порожнє місце, а гаража немає. Збентежений чоловік почав питатися у людей, які жили в даному районі, чи не був хтось свідком викрадення гаража.
І от знайшовся очевидець, який повідомив, що бачив як 29.10.2010 року серед білого дня приїхала вантажівка з кількома чоловіками, які порізали гараж на плити, завантажили у кузов машини і поїхали у невідомому напрямку. Не гаючи часу, чоловік звернувся по допомогу до працівників міліції.
В ході проведення оперативно-розшукових заходів працівниками міліції було встановлено та затримано зловмисника, який у скоєному зізнався. Ним виявився тридцятирічний місцевий мешканець. Чоловік ніде не працює. Розповідає, що гараж примітив уже давно, бо проживає недалеко, тому одразу зметикував, що, порізавши його на брухт, виручить за це пристойні гроші.
Молодик одразу організував роботу. Він пішов у пункт прийому металобрухту та домовився про порізку гаража та здачу металу. Ще й підмогу для такого трудомісткого діла організував, пообіцявши за це кільком знайомим молодим чоловікам «могорич». Робота одразу закипіла і протягом дуже малого проміжку часу від гаража не залишилося навіть сліду. За зданий метал зловмисник отримав 1100 гривень, які і витратив на власні потреби.
По даному факту уже порушено кримінальну справу.
2 листопада до Стрийського міського відділу міліції звернулась директор однієї з середніх шкіл міста із заявою про факт вчинення хуліганських дій, пошкодження майна школи, зриву уроку двома неповнолітніми учнями школи. Вона розповіла, що цього ж дня двоє дев’ятикласників зірвали уроки, тобто не давали вчителям проводити заняття.
Вони ходили по класі, голосно розмовляли, вживаючи нецензурну лайку, поводили себе дуже зухвало, а зауваження вчителя повністю ігнорували. Відносно хлопців уже не раз надходили від вчителів доповідні записки про порушення ними розпорядку роботи школи, навчального процесу, зриву занять.
Але цього разу вони перейшли всі межі. Зайшовши в шкільну їдальню, хлопці без дозволу взяли горнятка з чаєм, вийшли за межі їдальні на шкільне подвір’я, де проходив урок фізкультури з п’ятикласниками, та вилили чай на голови дітей. Але і цього дев’ятикласникам виявилось мало.
Під час уроку вони бігали по коридору, а потім підпалили вхідні двері школи. Крім цього, «горе-друзі» під час проведення п’ятого уроку в присутності вчителя побили свого однокласника. На вимоги вчителя негайно припинити бійку та нецензурну лайку вони абсолютно не реагували, а продовжували ті самі дії ще з більшою зухвалістю.
Як свідчать вчителі школи, поведінка учнів була незрозумілою, неадекватною, схожою на таку, начебто вони споживали алкоголь – це було видно по їхньому зовнішньому вигляду. Такі «розваги» учнів завдали матеріальних збитків школі на суму 1200 гривень.
Скоївши безчинства у школі, зловмисники попрямували додому однокласника, якого вони побили на уроці. Мати хлопця сказала, що його немає дома, закривши перед ними двері. Тоді вони підпалили коврик під вхідними дверями квартири. Полум’я перекинулось на двері і вони загорілись. Господиня з криками вибігла з квартири, а однокласники її сина, голосно регочучи, втекли. Налякана жінка цього ж дня звернулась за допомогою до міліції.
Як з’ясували правоохоронці, хлопці виховуються у багатодітних неблагополучних сім’ях. Один з них уже перебуває на профілактичному обліку кримінальної міліції у справах дітей Стрийського міського відділу та двічі лікувався у психіатричній лікарні.
Як повідомила директор школи, індивідуальні бесіди з учнями класного керівника, психолога чи адміністрації школи ніяких результатів не дають.
За вчинення хуліганських дій проти зловмисників порушено кримінальну справу.
Можливо, тепер вони переконаються, що скоєне зло нікому не сходить з рук і за це треба відповідати перед законом.
4 листопада 2010 року до Стрийського міського відділу міліції із заявою звернувся сімнадцятирічний юнак про те, що у ніч з 1 на 2 листопада у нього викрали мобільний телефон вартістю 800 гривень.
Із розповідей хлопця стало відомо, що його близький родич –сорокадворічний приватний підприємець орендує у м.Стрию приміщення, в якому розташований розважальний інтерактивний клуб-кафе. Даний заклад працює щоденно з 9.00 год. до 22.00 год. А в нічний час, через відсутність охорони, господар ночує у приміщенні клубу. Юнак часто приходить у нічний час до родича, щоб розважитись на комп’ютері.
Ось і цього разу, 1 листопада біля 23.00 години хлопець прийшов у клуб. Погравши у комп’ютерні ігри, далеко за північ хлопця зморив сон і він задрімав за столом. Господар клубу в той час вирішив сходити у нічний магазин за цигарками та залишив вхідні двері незамкненими. Безпечністю чоловіка і скористався зловмисник, який і викрав мобільник хлопця.
Прокинувшись, юнак одразу помітив пропажу телефону, адже він поклав його поряд з собою. Він звернувся по допомогу до працівників міліції.
В ході проведення оперативно-розшукових заходів працівниками міліції було встановлено та затримано зловмисника, який у скоєному зізнався. Ним виявився тридцятитрирічний місцевий мешканець. Чоловік ніде не працює, тому і не погребував таким чином заробити грошенят. Мобільник він продав своїй знайомій жінці за 100 гривень. Гроші витратив на спиртне та продукти харчування.
По даному факту уже порушено кримінальну справу.
Г. Б. КУХАР,
помічник начальника Стрийського МВ ГУМВСУ у Львівській обл. по ВГ та ЗМІ, майор міліції