Пам’яті спортсмена, ветерана, друга Яреми Стеблика

{mosimage} Людина живе, поки її пам’ятають. Життя людини – це довгий шлях, сповнений радощів і смутку, труднощів та випробувань, перемог та поразок, успіхів та розчарувань. Такий шлях судилося пройти людині з великої букви – Яремі Львовичу Стеблику.

Почесний спортсмен та ветеран, надзвичайно талановитий організатор та активіст, добрий батько та дідусь, та ще крім того високоінтелектуальна, розумна, порядна та інтелігентна людина, чуйний та хоровий друг. Таким його охарактеризували усі виступаючі під час урочистого відкриття турніру…

У суботу, 5 лютого, у спортивному залі Стрийської ЗОШ № 9 відбувся регіональний турнір, присвячений світлій пам’яті кандидата у майстри спорту СРСР, ветерана спорту Львівщини, кавалера орденів та медалей СРСР Яреми Львовича Стеблика.

Народився Ярема Львович 1 лютого 1940 року. З юнацьких років пов’язав своє життя з настільним тенісом та меблевим комбінатом «Стрий», де на протязі 34-х років пропрацював верстатником фабрики гнутих меблів.

Ярема Львович виконав норматив кандидата у майстри спорту СРСР з настільного тенісу, був чемпіоном міжобласної Спартакіади товариства «Трудові резерви» та посів шосте місце на всесоюзній Спартакіаді у м. Ленінграді.

Хотів би зазначити, що у той час на доку працювала ціла династія Стебликів: його дружина- Надія, брат Степан з дружиною Стефою. Не було жодного випадку, щоб він відмовився виконати якесь виробниче доручення. Крім своєї основної професії, Ярема Львович займався сушінням деталей.

Робочий день його починався задовго  до початку роботи, а закінчувався пізніше за усіх. За свою трудову діяльність він не раз обирався депутатом Стрийської міської ради, делегатом профспілкових з’їздів та конференцій. Ярема Львович був представлений до звання Героя Соціалістичної Праці.

Однак московських чиновницьких бюрократів ввело в оману те, що Ярема Львович під час війни був насильно разом зі своєю мамою вивезений у Німеччину, де досконало вивчив німецьку мову, і йому  відмовили у цьому почесному званні. Проте, він був нагороджений орденом Леніна, на той час найвищою нагородою СРСР.

Крім того, він був нагороджений орденом Трудового Червоного Прапора, медаллю «За Трудову Доблесть» та «Почесною Грамотою Президії Верховної Ради СРСР». Хотів би відзначити, що Ярема Львович під час перебування німецьких делегацій на меблевому комбінаті «Стрий» завжди був їх гідом та перекладачем.

Після виходу на пенсію Ярема Львович Стеблик зайнявся благородною справою. Він перекладав документи з української мови на німецьку та навпаки для багатьох наших остербайтерів, щоб ті могли отримати матеріальну компенсацію від уряду Німеччини.

{mosimage}У вільний від перекладання документів час він грав у теніс,був членом Стрийського тенісного клубу «ТОП-СПІН», займався туризмом. 1 лютого 2010 року Ярема Львович Стеблик відзначив свій 70-літній ювілей, на який зібрав багатьох своїх друзів та однодумців. На превеликий жаль, 7 березня  2010 року він помер. Світла пам’ять про цю безмежно добру та чуйну  людину буде жити у серцях багатьох людей.

Організатором цього регіонального турніру виступили: відділ фізичної культури і спорту Стрийської міської ради та Стрийський тенісний клуб «ТОП-СПІН».

Інформаційний медіа-партнер – рекламно-інформаційна газета «Фортуна».У цьому турнірі прийняли участь 16 майстрів пінг-понгу зі Стрия, Моршина, Дрогобича, Трускавця, Миколаєва, Лисович та Загірного.

На урочистій церемонії відкриття були присутні: член виконкому федерації футболу Львівщини, арбітр національної категорії  Орест Пасіка, депутат Стрийської міської ради, директор Стрийської ЗОШ № 9 Зеновій Івашків, начальник відділу фізичної культури і спорту Стрийської міської ради Руслан Каліцун, спеціаліст I категорії відділу фізичної культури і спорту Стрийської міської ради Василь Коханчик, заступник головного редактора газети «Фортуна» Михайло Олійник, голова осередку ветеранів спорту Стрийщини Роман Мазяк, президент Стрийського тенісного клубу «ТОП-СПІН» Степан Гетманчук, методист Срийської ДЮСШ міськвно, арбітр національної категорії Леонід Вечерік, майстер спорту СРСР з настільного тенісу, найкращий друг  Я. Л. Стеблика, Віктор Торічний, голова федерації настільного тенісу Дрогобича Олег Дацюк, тренер ДЮСШ «Гарт» Юрій Поляков, а також Сергій Стеблик, син Я. Л. Стеблика разом зі своєю сім’єю.

Усі присутні хвилиною мовчання вшанували світлу пам’ять Яреми Львовича Стеблика. Після цього головний суддя турніру – арбітр національної категорії Леонід Вечерік та головний секретар турніру – майстер спорту СРСР Віктор Торічний оголосили програму змагань.

У результаті жеребкування спортсмени були розподілені на дві групи «А» та «Б». Хотів би відзначити, що усі учасники продемонстрували високу майстерність. Боротьба на тенісних столах точилася за кожне залікове очко. За перемогу у грі нараховувалося 2 очки, за поразку – 1 очко. У результаті цікавих та захоплюючих тенісних поєдинків місця у групах розподілилися так:

Група «А»                                                                   Група «Б»
1. Юрій Поляков (Стрий)- 14 очок,              1. Леонід Мартинов (Стрий) –  4 очка.
2. Олег Дацюк (Дрогобич) – 13 ,                  2. Богдан Бах (Дрогобич) –  13
3. Володимир Завгородній (Стрий) – 12       3. Іван Бучацький (Лисовичі) –    12
4. Василь Василишин (Моршин) – 10            4. Степан Гетманчук (Стрий) –    11
5. Зеновій Івашків (Стрий) – 9                      5. Ігор Бобруцяк (Трускавець) –    9.
6. Роман Мазур (Дрогобич) – 9                    6. Володимир Мартиненко               (Дрогобич)– 9
7. Ігор Кавалик (Трускавець) – 9                 7. Михайло Регуш (Миколаїв) – 8
8. Юрій Лобойко (Стрий) – 8                       8. Олег Кухарчук (Загірне) – 7.

По чотири найкращих спортсмени з кожної групи вийшли у чвертьфінал де по олімпійській системі і визначили двох фіналістів:

Юрій Поляков – Степан Гетманчук            3:0
Леонід Мартинов – Василь Василишин      3:1
Богдан Бах – Володимир Завгородній         3:0
Олег Дацюк – Іван Бучацький                     1:3
Богдан Бах – Юрій Поляков                         3:2
Леонід Мартинов – Іван Бучацький             3:1
Степан Гетманчук – Володимир Завгородній  3:1
Олег Дацюк – Василь Василишин                3:1
Олег Дацюк – Юрій Поляков                        3:1
Іван Бучацький – Степан Гетманчук             1:3
Олег Дацюк – Степан Гетманчук                  1:3

Отож, у фіналі зустрілись стриянин Леонід Мартинов та дрогобичанин Богдан Бах. Ця гра стала окрасою цього турніру. Хотів би відзначити, що обидва спортсмени продемонстрували усю свою майстерність.

{mosimage}Дивитися цей поєдинок було справжньою насолодою. У результаті перемін більш досвідчений та титулованіший – дрогобичанин Богдан Бах, у важкій та принциповій боротьбі здолав опір стриянина, Леоніда Мартинова, який прогресує від турніру до турніру – 3:1. Третє місце посів Олег Дацюк (Дрогобич).

Організатори цього турніру висловлюють слова щирої подяки депутату Стрийської міської ради, директору Стрийської ЗОШ № 9 Зеновію Івашківу за допомогу в організації турніру. Переможці та призери регіонального турніру, присвяченого світлій пам’яті Яреми Львовича Стеблика, були нагороджені кубками, медалями та грамотами. На згадку про цей турнір усі учасники та організатори зробили пам’ятне фото.

Михайло Олійник. Фото автора

Новина опублікована: 17-Лют-2011

Увійти

Зареєструватися

Скинути пароль

Будь ласка, введіть ваше ім'я користувача або ел. адресу, ви отримаєте лист з посиланням для скидання пароля.