Тріумф важкоатлетів Стрийщини

{mosimage}З 17 по 19 грудня у Львові, на спортивному комплексі СКА пройшов VII Кубок СНД з важкої атлетики. У цьому турнірі прийняло участь близько 100 майстрів цього популярного в Україні виду спорту, у тому числі і жінки.


Найбільше учасників на цей кубок делегували Україна та Росія. Ці змагання відбулися у дев’яти вікових групах. Вік учасників — від 35-ти років і понад 70 років.

Усі учасники змагалися у своїх вікових категоріях. Результат визначався у двоборстві (ривок + поштовх). Під час урочистого відкриття усіх учасників та вболівальників привітали: заступник голови Ради фізичної культури і спорту при Міністерстві освіти, сім’ї, молоді та спорту  та НОК України В. Ігнатенко, заступник начальника управління з питань фізичної культури і спорту Львівської ОДА О. Варцеба та олімпійський чемпіон XXI Олімпійських Ігор, триразовий чемпіон світу та багаторазовий чемпіон СРСР та України, львів’янин Петро Король.


Під звуки Гімну України, наш національний прапор підняв чемпіон світу та Європи Юрій Лагунов. Хотів би зазначит, що у складі збірної команди Львівщини виступали і три представники спортивної Стрийщини: Михайло Василів, Михайло Бурков та Володимир Ільницький. Кожному учаснику було відведено по три спроби у кожній з дисциплін.


У перший день змагань досить несподівану і тим приємніше впевнену перемогу святкував у шостій віковій групі Михайло Василів, 1944 р. н., який у двоборстві показав результат – 184, 5 кг.  Пан Михайло народився 13 серпня 1944 року у с. Добряни, тривалий час працював у Стрийському РЕМі. Займався важкою атлетикою у відомого українського тренера Юрія Жданова.


{mosimage}Перемагав на обласних та республіканських турнірах ДСТ «Локомотив». На даний час перебуває на заслуженому відпочинку, але постійно підтримує фізичну форму. Кубок та грамоту за перше місце у своїй віковій категорії Михайлу Василіву вручав 14-разовий рекордсмен світу та Європи, багаторазовий чемпіон світу та Європи Адам Гнатів. У цей день на помост виходив інший наш представник – Володимир Ільницький.


Наш земляк  по ходу виступу травмувався і, на превеликий жаль, не зміг продовжити свій виступ. У другий день змагань у третій віковій групі виступав наш уславлений ветеран-важкоатлет  Михайло Бурков, який у підсумку замкнув чільну трійку призерів. Хочу привітати наших ветеранів важкої атлетики, які, не дивлячись на важкі часи, продовжують успішно виступити. Ці перемоги є прикладом для інших ветеранів важкої атлетики, які проживають у нас на Стрийщину і у недалекому минулому славили нашу спортивну Стрийщини під керівництвом відомого тренера Юрія Жданова.


Слід відзначити, що у 2012 році місто Львів буде приймати чемпіонат світу серед ветеранів. Тож побажаємо нашим ветеранам вдалих виступів на українській та міжнародних аренах у Новому 2011 та наступних роках. Бажаю Вам веселих Різдвяних свят.


Роман Мазяк,
голова осередку ветеранів спорту Стрийщини.
Фото автора.

Новина опублікована: 30-Гру-2010

Увійти

Зареєструватися

Скинути пароль

Будь ласка, введіть ваше ім'я користувача або ел. адресу, ви отримаєте лист з посиланням для скидання пароля.